Sport Te rejat


Ekonomi

PARASHIKIMET/ Banka Botërore: rritje e rreziqeve të biznesit për Ballkanin Perëndimor

PARASHIKIMET/ Banka Botërore: rritje e rreziqeve të biznesit për Ballkanin Perëndimor

Rajoni i Ballkanit Perëndimor do të përballet në periudhën deri më 2021 me rritjen e rreziqeve, të cilat mund të rrezikojnë rritjen e prodhimit të brendshëm bruto – GDP, e cila ishte parashikuar më parë …

Bulevard

Togeri tetovar që luftoi me emblemën e Skënderbeut

Togeri tetovar që luftoi me emblemën e Skënderbeut

Me rastin e 75-vjetorit të rënies dëshmor të togerit tetovar, Alirami Jakupi Shkruan: Ismail Arsllani Pas kapitullimit të Italisë, nga fundi i tetorit dhe fillimi i nëntorit të vitit 1943, në Tetovë …

Show Biz

The New York Times: ”Gangsteri shqiptar” në film dhe në jetën reale

The New York Times: ”Gangsteri shqiptar” në film dhe në jetën reale

”The New York Times” ka bërë një artikull të gjatë dhe të detajuar për një shqiptar, gangster, që frymëzoi një regjisor për të bërë një film, që histori dhe protagonist të filmit bëri gangsterin …

Flet nusja e familjes Thaçi: Vellon ia besova një dizajneri serb

Flet nusja e familjes Thaçi: Vellon ia besova një dizajneri serb

Kosova numëron një numër të madh dizajnerësh të cilët kanë arritur që punën e tyre ta paraqesin edhe jashtë vendit, shkruan GazetaBlic. Mirëpo gjithçka është çështje shijesh, por pa lënë anash edhe …

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media