Loading...

24 mijë shqiptarë këndojnë “Kuq e Zi Je Ti” – VIDEO

Tifozet-shqiptare-ne-Velodrome-658x439.jpg

Rekord historik në stadiumin Velodrome të Marsejës. Ndeshja e dytë në Grupin A të Euro 2016 ndërmjet Shqipërisë dhe Francës u ndoq nga plot 24 mijë tifozë kuqezi. Atmosfera në startin e sfidës ishte festive dhe elektrizuese me mbështetësit e Kombëtares në ritmet e “Kuq e Zi Je Ti”, të Flori Mumajesit dhe Elvana Gjatës, këngës simbol të edicionit fantastik të Shqipërisë. Emocionet ishin po kaq të jashtëzakonshme edhe në momentin e himnit shqiptar, me mbështetësit e Kombëtares që bën të ndihej prezenca e tyre.

Të vlerësuar si një ndër tifozeritë më spektakolare të Kampionatit Europian, mbështetësit e Shqipërisë dhuruan një tjetër spektal në Francë. Thjesht madhështorë…

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media