Loading...

48% e shqiptarëve nuk e duan bashkimin me Shqipërinë?

kosove-shqiperi-696x519.jpg

Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) ka publikuar sot raportin “Zëri i Popullit rreth finales së madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”.

Të gjeturat e këtij raporti tregojnë se a duan shqiptarët të bashkohen me Shqipërinë në rast se Serbia e njeh Kosovën, njofton Klan Kosova.

Rreth 48% e shqiptarëve nuk e duan bashkimin e Kosovës me Shqipërinë, ndërsa 43% duan që ky bashkim të ndodh.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media