A do del Coutinho nga Liverpool ? – Flet Klopp

coutinho-klopp.jpg

Jurgen Klopp nuk do të konsiderojë asnjë ofertë që vjen nga Anglia apo nga jashë për brazilianin Philippe Coutinho, por mediat britanike ka shpërthyer lajmi se Barcelona është gati t’i ofrojë 60 milionë funte për shërbimet e tij. Për momentin Coutinho është jashtë akcionit për shkak të lëndimit, mirëpo ka qenë protagonist kryesor në pjesën e parë të kampionatit te Liverpool.

Është futbollist ideal për Barcelonën, i shpejtë, teknik, fantasist dhe i përshtatshëm për sistemin që e luajnë blaugranët me Messi, Neymar apo Suarez.

Për tu transferuar në Camp Nou, së pari duhet të kalohet pengasa më e madhe e quajtur Jurgen Klopp.

Komentet
Top