Loading...

Ajaksi merr me qera palestrën për tifozët pa bileta

justin.jpg

Drejtuesit e Ajaksit përballen me vështirësi para sfidës me Real Madridin, më 13 shkurt, në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve, pasi që ka më shumë kërkesa, se sa ka bileta për stadiumin “Krojf Arena”. Drejtuesit e skadrës holandeze kanë gjetur një zgjidhje alternative për tifozët që nuk kanë mundur të blejnë biletë për këtë event. Gjiganti holandez ka marë me qera palestrën “Zigo” , e cila është multifunksionale dhe do të shfryrëzohet për të përcjell këtë ndeshje. Pritet që rreth 17 mijë tifoz të Ajaksit të jenë në palestrën “Zigo” ku Ajaksi ka përgatitur edhe hepening muzikor, së bashku me disa yjet të njohura të këtij klubit.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media