Alarm në kombëtaren zvicerane

auto_Capture1489491336.jpg

Shaqiri, Embolo, Derdiyok dhe Lacroix janë të lënduar. Rodriguez do mungojë disa javë, poashtu si pasojë e një lëndimi. Schär, Stocker, Tarashaj, Mehmedi dhe Seferovic janë gjithmonë vetëm një zgjedhje e dytë. Djourou të dielën ngrohu vetëm stolin. Nëse sot do ishte ndeshja e Zvicrës kundër Letonisë, trajneri Petkovic nuk do kishte idenë se çfarë do bënte.

“Akoma nuk kam vendosur për 23 lojtarët e ndeshjes së premte. Për të gjithë alternativat ka nga një pikëpyetje,” tha ai, shkruan BLICK. “Kam një listë me 32 lojtarë, ndërsa një tjetër me 45 lojtarë. Shpresoj të bëj zgjedhjen e duhur.”

Në anën tjetër sulmuesi Josip Drmic (24) prej lëndëimit të rëndë përpara KE 2016 nuk ka gjetur rrjetën dhe ka nevojë për më shumë stërvitje dhe kohë.

Komentet

0 thoughts on “Alarm në kombëtaren zvicerane”

 1. pdsh-dega tetove says:

  ik pi PDSH-se o MUT

 2. dardan says:

  Pasi qe nuk hyre ne qeveri qe te bejsh dicka per anetarsine e PDSH-SË, sot e 20 vjet te votojn pa asnje koker interesi dihet se cka I duhet sherimi I ketij elektorati te arte :
  HEC SHKO LIROJI NJEREZIT TE HECIN PERPARA !!!…

 3. blufantom says:

  kur te largohet ky kancer nga politika shqiptare,atehere do te kete permirsim te politika shqiptare ne maqedoni

Top