Alli nuk e mendon largimin nga Tottenhami

auto_allli-780x4391494996465.jpg

Dele Alli ka thënë se nuk e ka ndërmend ta lë punën e nisur me Mauricio Pochettinon dhe Tottenhamin.

Lojtari erdhi nga MK Dons për 5 milionë funte.

“Ne të gjithë duam të arrijmë gjëra të mëdha. Është një vend i mirë për të qëndruar me menaxherin që kemi këtu. Nuk mund të kërkojë më shumë për tu përmirësuar”.

“Është një klub fantastik për të qenë pjesë e tij. Ne të gjithë kërkojmë të mësojmë dhe të ndërtojmë së bashku një skuadër për të luftuar për titull”.

“Nuk dihet kurrë se çfarë do të ndodhë në të ardhmen, askush nuk e di, askush nuk mund ta parashikojë atë”.

“Për mua është e rëndësishme që të kënaqem me këtë eksperiencë. Nëse qëndroj në Tottenham për pjesën tjetër të karrierës ose një ditë që duhet të largohem. Do ta bëjë më të drejtën”, ka thënë Alli.

Komentet
Top