Ambasada Amerikane uron kuqezinjtë: Bëtë krenar kombin

0-186.jpg

Ambasada Amerikane në Tiranë ka uruar kombëtaren tonë për suksesin e arritur mbrëmjen e djeshme në Lyon ndaj Rumanisë.

Përmes Facebook, Ambasada e SHBA-ve thekson se shqiponjat bënë krenar një komb të tërë.

“Urime, shqiponja! Fitorja juaj ishte historike dhe ju e bëtë vendin tuaj krenar mbrëmë! Ne ju urojmë shumë fat në kualifikim!

Well done, eagles. Your win was historic and you made your nation proud last night! we wish you the best of luck for qualification!”, shkruan Ambasada e SHBA-ve në Tiranë.

Komentet

Leave a Reply

Top