Loading...

Ambasadori amerikan Lu: Situata e krimit në Shqipëri është e rëndë!

0-33.jpg

Ambasadori amerikan ka folur për situatën e krimit në Shqipëri gjatë një aktiviteti të organizuar nga qendra Marshall në Tiranë.

Në fjalën e tij Lu ka thënë se “Situata e krimit në Shqipëri është e rëndë” dhe se “të akuzuarit për drogë rrallë përballen me drejtësinë”. D

onald Lu ka përmendur sërish rastin e Emiljano Shullazit të arrëstuar kohët e fundit. Ambasadori amerikan nuk ka lënë pa prekur edhe penetrimin e krimit në politikë.

Sipas tij “shqiptarëve u ka ardhur në majë të hundës” nga kjo çështje.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media