Loading...

Ancelotti parashikon finalen e Ligës së Kampionëve

auto_13313508_1702109643371105_1200277692_o1464348693.jpg

Carlo Ancelotti e ka komentuar finalen e nesërme në Champions League. Ish trajneri i Realit nuk ka dëshiruar të flas se cila skuadër është favorite për të fituar, por i ka bërë disa paralajmërime Realit.”Atletico Madrid është kundërshtari më i keq për Realin.
Ata bëjnë lojë kolektive me shumë pak gabime. Nga një shans shumë i vogël, ata janë në gjendje të shënojnë dhe të mbrohen në mënyren më të mirë. Reali duhet ta rrisë posedimin dhe shkallën e saktësisë së pasimeve. Fuqia e Realit në sulm është më e fortë, por skuadra e Simeones bën gabime më të minimizuara” ka thënë Ancelotti.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media