Balotelli: këto 2 lojtarë janë fenomene

Balotelli-685x378.jpg

Futbollisti Mario Balotelli shpreson se me skuadrën e tij, Nice, mund të stolisen me titullin e kampionit në Francë. Nice është në vend të tretë me 63 pikë, pesë me pak se lideri Monaco dhe tre se PSG në pozitën e dytë pas 29 javëve të zhvilluara.

“Di Maria dhe Falcao janë fenomene, ndërsa Cavani jo”, ka thënë Balotelli. “Monaco është më e fortë se PSG-ja, e cila ka lojtarë të mirë, por nuk luajnë si ekip. Kështu ndodhi me Ibrahimoviçin, kur nuk luanin si një ekip, ndaj PSG-ja mund të fitojë apo të humbasë kundër gjithkujt. Monaco ka lojtarë shumë të mirë, por nuk janë fenomene, të tillë si Bernardo Silva”, thotë ai.

Komentet
Top