Bastian Schweinsteiger largohet nga Man. Utd, i bashkohet këtij ekipi

auto_Bastian-Schweinsteiger-735x4001490083436.jpeg

Mesfushori gjerman Bastian Schweinsteiger do të largohet nga Manchester United për u transferuar në Chicago Fire.

Lajmi konfirmohet nga mediat angleze dhe vet gjermani.

Ai u shpreh i lumtur me këtë transferim duke premtuar maksimumin në ekipin e ri.

Komentet
Top