“Belotti është i përkryer për Milanin”

auto_belotti-658x4381492948550.jpg

Milani duhet ta transferoj sulmuesin e Torinos, Andre Belotti, sipas Mauro Tassotti

Mauro Tassotti, ish ndihmësi trajneri i Milanit, mendon se Andre Belotti është lojtar i përkryer për t’i bashkuar Rossonerëve.

“Profili i Belotti është ideal për Milanin. Ai ka pasur një sezon të madhe në Itali”, ka deklaruar Tassotti, i cili aktualisht është ndihmës i Andriy Shevchenkos te Ukraina.

“Milani ka bërë përforcime në të gjitha fushat, dhe kjo ishte e nevojshme”, ka theksuar Tassotti, i cili ka enë edhe futbollistë i Rossonerëve mes viteve 1980-1997.

Komentet
Top