Bentley zbulon modelin e ri “jaht”

auto_b21500996952.jpg

Bentley ka zbuluar një edicion special të Continental GT, në bashkëpunim me kompaninë Mulliner.

Ky model është kabriolet i inspiruar nga super jahtet luksoze, transmeton koha.net.

Ai quhet Continental GT Convertible i Galene Edition nga Mulliner, ndërsa do të prodhohet në vetëm 30 ekzemplarë.

Bentley ka kërkuar ndihmën e ekspertëve të prodhuesve të jahteve, “Princess”, për të ndërtuar Galene Edition Continental GT.

Kjo veturë definohet nga ngjyra e tij e bardhë si dhe e kaltër e hapur, ndërsa ka rrotat 21-inç, ndërsa shihen edhe nga brenda materiale në stil të jahteve.

Më shumë detaje rreth veturës ende nuk janë zbuluar.

Komentet
Top