Loading...

Bien çmimet e naftës

texasnafta.jpg

Çmimet e naftës shënuan rënie gjatë ditës së sotme në bursat botërore, njofton revista Bloomberg transmeton Shqipmedia.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 1.5 për qind dhe u tregtuan me 57.5 dollarë për fuçi.Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u tregtuan me 62.7 dollarë për fuçi.

Nga java e ardhshme pritet që Komisioni për Regullator dhe Energjetikë të zvoglojë cmimet e derivateve të naftës me pakiçë.
Shqipmedia

Komentet
Top