Loading...

“Brat Lube” do lirohet nga burgu (video)

ljube-2-366x540.jpg

Gjyqi i “Rover”, ku i akuzuar i katërt është Lube Boshkoski shtyhet sërish. Pritet njoftim nëse rasti do të merret përsipër nga Zyra e Prokurorit Special në Maqedoni.
Ndërkohë, Boshkovski po vuan një dënim me pesë vjet burg për rastin e quajtur “ Rasti Fushata “, i cili u dënua për shpërdorim të detyrës zyrtare dhe financim të paligjshëm të fushatës së tij që përfundoi në qershor. Avokatët për Boshkovskin njoftuan se është e mundur, në bazë të zbatimit të ligjit dhe sanksioneve ai të dal nga burgu tre muaj më parë në mars tëkëtij viti, sepse një nga dispozitat ligjore thotë se ai mund të marrë lirinë e tij 90 ditë para skadimit të dënimit të tij.

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media