Loading...

Casemiro del në mbrojtje të Bale

bale_4883.jpg

Mesfushori i Real Madrid, Casemiro e ka mbrojtur bashkëlojtarin e tij Gareth Bale, pasi uellsiani është fishkëllyer nga fansat e ‘Los Blancos’, për herë të dytë me radhë.

28 vjeçari, është fishkëllyer në ndeshjen ndaj Levante në La Liga, si dhe në ndeshjen ndaj APOEL, në Ligën e Kampionëve, të mërkurën, shkruan KosovaPress.

“Ai ishte një lojtarë shumë i rëndësishëm për ne dhe shpresoj se do të vazhdojë të mbetet i tillë. Ne duhet t’i mbrojmë lojtarët tonë”, ka thënë Casemiro.

Bale ka shënuar një gol, në gjashtë ndeshje për Real Madrid, këtë sezonë.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media