Loading...

Chevrolet prezanton modelin e ri Corvette ZR1 [Foto]

auto-18chcr35052-v2-15104885191510517244.jpg

Chevrolet ka zbuluar modelin më të ri Corvette ZR1.

ZR1 konsiderohet si Corvette më e shpejtë dhe më e fuqishme ndonjëherë. Makina përmban një motor 6 litërsh supercharged LT5 V8 që prodhon 755 kuajfuqi.

Ajo mund të ciftëzohet me një manual me shtatë shpejtësi ose me një transmetim automatik me mundësi tetë shpejtësie

Komentet
Top