Loading...

City zëvendëson Agueron me yllin e Juventusit

pep.jpg

Manchester City tashmë ka përpiluar listën e sulmuesve të cilët priten ta pasojnë Sergio Agueron në sulmin e Pep Guardiolës, transmeton Gazeta Metro.

Një prej sulmuesve në këtë listë është edhe Paulo Dybala i Juventusit, të cilin Guardiola e konsideron si shumë të përshtatshëm për sulmin e skuadrës së tij.

Dybala, 24 vjeç, është përfolur shumë për një largim nga Juve këtë verë, meqenëse të interesuar për të janë edhe Real Madridi e ekipe të tjera, kurse ekipi nga Torino është i gatshëm ta shesë për një çmim të arsyeshëm.
Guardiola te City ka pasur probleme me Agueron vitin e shkuar, dhe argjentinasi shpesh e ka humbur vendin në sulm nga Gabriel Jesus.

Komentet
Top