Çka zbuluan shërbimet sekrete serbe për ushtrinë e Kosovës?

sipas-serbis-euml-ushtria-e-kosov-euml-s-faktor-destabilizimi_hd.jpg

Shërbimet sekrete serbe kanë informacione se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nisur bisedimet për blerjen e helikopterëve ushtarakë për formimin e ushtrisë.

Në këtë medium serb, shkruan se edhe pilotët që do të drejtojnë këta helikopterë janë duke u trajnuar në Turqi, shkruan Blic.rs, transmeton Klan Kosova.

Më tej thuhet se plani për krijimi e ushtrisë së Kosovës përfshin tri faza dhe ajo pritet të jetë funksionale në vitin 2019.

Komentet
Top