“Çmenden” mediat boshnjake, fiksohen pas nuses së Jozefina Topallit

6-6.jpg

Eva Murati është moderatorja e re në ekranet shqiptare e cila ka mbërthyer shikuesit pas vetes në prezantimin e ndeshjeve të Champions League.

Mirëpo, duket se fama e saj i ka kaluar kufijtë shqiptarë dhe tashmë janë mediat boshnjake që shkruajnë për të.
Eva Murati është gazetare sportive dhe një prezantuese televizioni. Ajo studion drejtësi, është aktore dhe modele nga nga Tirana. Bukuroshja nga Shqipëria u u lind më 25 maj 1995 dhe përveç gjuhës amëtare shqipe amtare, flet anglisht, italisht dhe spanjisht.

Komentet
Top