Çullhaj kundër boksierit nga Serbia

auto_lart1489762086.jpg

Boksieri shqiptar, Armand Çullhaj, është i gatshëm për sfidën e radhës që do të zhvillohet me datën 22 prill në Hery Park 2000 Gersthofen afër Ausburgut të Gjermanisë për titullin e Europës WBU. Çullhaj është përgatitur maksimalisht për këtë meç dhe synon fitore. “Çullhaj bokson në botën e boksit profesionist. Ky meç është i vlefshëm për kategorinë gjysmë të rëndë. Boksieri shqiptar është 26 vjeç, ndërsa ka 29 meçe prej të cilave 20 i ka të fituara (14 me KO), 6 humbje, kurse tri herë ka barazuar”, . Kundërshtariri quhet Anando Agoviçit nga Serbia. tha Halit Nezaj, për gazetën kombëtare “Bota sot”, këshilltar për marketing dhe për media. Ai është i bindur se Çullhaj do të tregojë vlerat e tij sepse Armand Çullhaj ka përvojë më të madhe si profesionist se sa kundërshtari. Meçi i radhës është vlefshëm për Çullhaj por ai ka vetëbesim dhe kërkon fitore, e cila do të jetë shumë më rëndësi në rrugën e tij për t’u ngritur sa më lartë në boksin profesionist”, tha Nezaj

Komentet
Top