Dani Alves i bën thirrje Neymarit: Bëhu i guximshëm, bota i takon guximtarëve

auto_auto_DF8MfWcXgAAGm9X-780x43915013809521501392357.jpg

Një ribashkim i Neymarit me Dani Alves në Paris do e gëzonte shumë këtë të fundit.

Por, i sapo transferuari te Paris Saint-Germainin nuk dëshiron të ndikojë në vendimin e yllit të Barcelonës.

Për këtë Dani Alves ka folur gjerë dhe gjatë pa fitores ndaj Monacos.

“Zgjidhja më e lehtë është të qëndrojë te Barcelona. Por, i kam thënë atij të jetë i guximshëm, sepse bota i takon guximtarëve”.

“Vendimet janë për trima dhe unë jam më trimi, vendosa të lë Barcelonën dhe Juventusit. Ai duhet të vendos dhe të vazhdojë progresin. Dua që ai të jetë i lumtur kudo që është, por nëse është këtu natyrisht që do jetë më mirë”.

“Ne flasim çdo ditë, por jo për futboll sepse po përpiqem ta qetësojë pasi në këto ditë kur dëgjon njerëzit teka flasin nga të gjitha anët mund të çmendesh”.

“Shpresoj (Neymar të nënshkruajë me PSG-në) të ndodh, por unë nuk kam të bëjë asgjë me vendimin e tij. Është një vendim i rëndësishëm për atë dhe vendimet e tilla duhet të merren. Ai është një nga shokët e mijë më të mirë dhe gjithmonë i dua shokët në anën time, por nuk mund të ndikoj në vendimin e tij”.

“E kam ndihmuar të transferohet te Barcelona. Nuk vendosa për atë, por i tregova se çfarë kishte në Barcelonë dhe kështu ai vendosi të vijë”, ka thënë Alves për triumfit në Superkupën e Francës.

Komentet
Top