Loading...

Daut Haradinaj: Dallimet partiake për mua janë dytësore

daut-haradinaj.jpg

Disa fotografi të postuara në Facebook, kanë nxjerrur polemnika të mëdha në Maqedoni. Fotografitë ku shihet Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj me bashkëpuntor në tavolin me prijësin e Lëvizjes për reforma në PDSH, Ziadin Sela kanë ngjallur nje varg lajmesh të pasakta dhe devijim te motivit të këtij takimi.

Burime të DitaPress, të afërta me deputetin e AAK-së, Daut Haradinaj kanë thënë se kjo ishte vetëm një ndej private ku Haradinaj ishte i ftuar aty dhe asgjë më shumë, tutje i njejti burim thekson se për Haradinajn me rëndësi është që faktori politik shqiptar në Maqedoni të jetë në shërbim të interesave të qytetarëve shqiptar atje, dhe se dallimet partiake janë dytësore./Ditapress

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media