Loading...

De Biasi nxjerr sekretin: Ja si e mundim Spanjën

debiazi-685x424.jpg

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Ganni de Biasi është vendosur përballë kritikave të shumta për lojën e dobët e treguar përballë Maqedonisë.

Në një intervistë me gazetarin Gerti Çarçani në ‘Ora News’, De Biasi zbuloi mënyrën si do mundë Spanjën.

Do të ndërtojmë murin e Berlinit përpara portës dhe më pas do të hidhemi në kundërsulm. Do të shënojmë një gol dhe ja dolëm. Italia dhe Spanja janë ekipe që teknikisht kanë shumë element të rëndësishëm dhe me mentalitet fituesi. Ato fitojnë edhe kur nuk janë 100% të formës por ne do të provojmë me stilin tonë t’i vendosim në vështirësi pse jo edhe të fitojmë”, u shpreh De Biasi.

Më 6 tetor Shqipëria do të udhëtojë drejt Lihtenshteinit ndërsa më 9 tetor kuqezinjtë e De Biasit do të jenë përballë Spanjës në ‘Loro Boriçi’.

Komentet

0 thoughts on “De Biasi nxjerr sekretin: Ja si e mundim Spanjën”

  1. Elona Lona Kosovare says:

    budalla ska brina

Top