Loading...

Del në shitje shtëpia luksoze, 1 miliard euro – VIDEO

1522589930_vilaepasur.png

Shtëpia ndër më të shtrenjtat në botë është vendosur në shitje në jug të Francës me një çmim prej 1 miliard euro (1.1 miliard $).

Villa Les Cèdres, e ndërtuar rreth vitit 1830 dhe dikur shtëpia e Mbretit Leopold II të Belgjikës, ndodhet në qytetin ekskluziv të Saint-Jean-Cap-Ferrat, pranë Nice.

Sipas Daily Mail, pronarja aktuale e pronës me dhjetë dhoma gjumi, e cila ka edhe një pishinë me madhësi olimpike, është Suzanne Marnier-Lapostolle, një anëtar i familjes Grand Marnier, e cila po kërkon diçka më të vogël. Shtëpia ka qenë e njohur për konjakët dhe likeret, që nga viti 1920.

Prona ka 35 hektarë tokë, një sallë ballosh të madhe dhe stalla për deri në 30 kuaj.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media