Dembelen e pret Dortmundi ne stervitje, ndersa ai ne Barcelone kerkon shtepi!

auto_dembele-barca-780x4391502017063.jpg

Barcelona është e sigurt për të arritur një marrëveshje për sulmuesin e Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele.

Djaloshi i ri francez është ‘zhdukur’ dhe nuk ka trajnuar dje (e enjte) pasi Barça paraqiti një ofertë fillestare për të – të cilën Dortmundit konfirmoi se ata e kishin hedhur poshtë.

Sidoqoftë, Dembele pret që të jetë një lojtar i Barcelonës së shpejti – aq shumë sa që ai tashmë është duke kërkuar shtëpi në afërsi të qytetit.

Sipas mediumit Diario Sport, një burim lokal i pasurive të patundshme ka konfirmuar se kampi i Dembeles ka kërkuar një shtëpi luksoze për francezin në zonën e Gava Mar.

BVB po kërkojnë të paktën 100 milionë euro për Dembele, i cili vetëm një vit më parë u transferua në Dortmund nga Rennes për 15 milionë euro.

Komentet
Top