Derbi i dyfishtë i Manchester-it!

manchat.jpg

Jose Mourinho dhe Pep Guardiola kanë nis fushatën e ashpër të përforcimeve në ditën e 11 të afatit kalimtar dimëror. Sipas mediave britanike të dy trajnerët kanë biseduar me zyrtarët e tyre dhe janë gati t’i ofrojnë saktësisht 60 milionë funte për dyshen e Tottenham, Kyle Walker dhe Danny Rose, dy mbrojtësit e krahut që konsiderohen si më të mirët në Premier League.

Zakonisht Man United ka pasur pak më shumë gjasa të sjell lojtarë nga Spurs, por nëse klubi londinez vendos t’i shet, atëherë duhet të [yeten këtu menaxherët dhe vet futbollistët se ku do të luanin më me dëshirë.

Komentet
Top