Loading...

Di Biagio, trajner i Italisë

Di-Biagio.jpg

Football - Italy v Portugal - UEFA European Under 21 Championship - Czech Republic 2015 - Group B - City Stadium, Uherske Hradiste, Czech Republic - 21/6/15 Italy U21 coach Luigi Di Biagio Action Images via Reuters / Carl Recine Livepic EDITORIAL USE ONLY. - RTX1HHVB

Luigi Di Biagio do të jetë trajneri i përfaqësueses italiane deri në muajin qershor. Ky është vendimi i marrë nga Federata italiane e Futbollit (FIGC), pas një takimi të zhvilluar mes Di Biagios, që do të qëndrojë edhe në pankinën e përfaqësueses U21, presidentit të komanduar Fabbricini dhe zëvendësit të tij, Alessandro Costacurta. Di Biagio do të ketë mundësinë që të drejtojë Italinë në dy sfida luksi, që do të luhen më 23 dhe 27 mars, pikërisht ndaj Argjentinës dhe Anglisë.

shqipmedia

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media