“Die Press”: Evropa po injoron zhvillimet e rrezikshme në Ballkan

19.00-AKTUALE-BE-ta-kuptojë-se-rreziku-nga-Ballkani...-750x430.jpg

Bashkimi Evropian për shkak të preokupitmit të defekteve të veta është duke injoruar dhe anashkaluar zhvillimet e rrezikshme në juglindje të Evropës-Ballkan, të cilat mund të jenë fatale, paralajmëron e përditshmja vjenezë “Die Presse”, transmeton Indeksonline.

Gazeta thotë se në bazë të paralajmërimeve të shumta, mund të thuhet se Evropa është në rrugën e duhur për të “humbur” Ballkanin Perëndimor.

Komentet
Top