Loading...

Diellza Kolgeci dëshiron ti rikthehet…?!

0147.jpg

Është një nga ikonat e bukurisë kosovare. Titullin ‘’Miss Kosovarja’’ e ka fituar në vitin 1995, kur ishte shumë e re. Thotë se bukuria dhe arti i ka shërbyer vetëm për relaks. Artin e quan sport për shpirtin.

Ajo është zgjedhur edhe “Miss Body of Europe”. Diellza Kolgeci është marrë edhe me muzikë dhe film. Ajo ka disa këngë dhe videoklipin me titull ‘’Si Kleopatra’’.

Gjithashtu ka luajtur në ‘’Dashuria e bjeshkëve të nemura’’ ku kishte rol kryesor, transmeton Indeksonline.

Pra, ndër vite Diellza Kolgeci ka bërë shumë dhe vazhdon të bëjë edhe më tej. Duket që asaj nuk i mungon asgjë, pos krijim të familjes. Bukuroshja ka thënë se brenda dy viteve edhe mund të ndodh ndonjë gjë në këtë drejtim.

Ndryshe, Diellza Kolgeci shprehet se po mendon ti rikthehet më seriozisht profesionit të saj të vërtetë, juridikut.

Komentet

Leave a Reply

Top