Disa fakte para ndeshjes Chelsea – Manchester United

auto_chel-manu-preview1489409642.jpg

Është hera e 12-të që këto dy klube po ndeshen në FA Cup. Manchester United ka fituar 8 herë, Chelsea 3 herë.

Chelsea janë të pamposhtur nga United në 11 ndeshjet e fundit të ligës dhe kupës, dhe kanë pranuar vetëm 3 gola në nëntë takimet e fundit.

Djajt e kuq i kanë fituar vetëm 2 nga 19 lojërat e kupave dhe ligës në Stamford Bridge.

Të kaltërit i kanë fituar 15 nga 16 ndeshjet qe i kanë zhvilluar në shtëpi nën Antonio Conten, në te gjitha garat.

E vetmja lojë që Chelsea nuk e kanë fituar në shtëpi është humbja 2:1 nga Liverpool më 16 shtator.

Manchester United i kanë kaluar 10 nga 13 çerekfinalet e fundit në FA Cup.

Marcus Rashford ka shënuar 4 gola në 6 paraqitjet e tij për Manchester United në FA Cup

Komentet

0 thoughts on “Disa fakte para ndeshjes Chelsea – Manchester United”

  1. dardan says:

    Plotsisht e drejt Bekim ..
    Po kane xhete stan pa qen Sharri e po lujn cysh po dojn …

  2. per adhurim fazliu says:

    O adhurim fazliqi a ta ja qi at nane naj kush! Or injorant. He ta qifsha at kulturen e komunikimit qe e ke.

Top