Loading...

Ditët e errëta të Thomas Strakoshës

strakosha-1-681x454.jpeg

Tension i lartë në dhomat e zhveshjes së Lazio dhe në qendër të kritikave është ai që pak muaj më parë ishte idhull i tifozerisë. Portieri shqiptar Thomas Strakosha është vënë nën akuzë, tashmë jo vetëm nga tifozët, por edhe nga shokët e tij të ekipit.

Rezultatet jo të mira në javët e fundit të bardhekaltërve të kryeqytetit italian kanë nxitur konfliktet në radhët e lojtarëve për të gjetur fajtorët. Pika që derdhi gotën e zemërimit duket se është pësimi i një goli në minutën e 99-të në përballjen me Sampdorian në stadiumin “Olimpico” të Romës, javën e kaluar në Serie A.

Pas një krosimi nga mesfusha topi ka përfunduar në zonën e portierit dhe Saponara e ka dërguar në rrjetë. Menjëherë tifozët akuzuan portierin e kombëtares shqiptare për dalje të gabuar në momentin e pësimit të golit.
Në ato momente edhe mbrojtësi Acerbi i është drejtuar Strakoshës me fjalët: “Çfarë bëre kështu?” Strakosha nuk ia ka zgjatur, por i është drejtuar me gishtin në gojë duke i thënë: “Mbylle!”.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media