Loading...

Dy lojtarët e Shkëndijës në kombëtaren e Shqipërisë

shqiperia.jpg

Kombëtarja e Shqipërisë U21 do të jetë mysafire e Spanjës në qytetin e Cordobas.

Kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikimet për kampionatin evropian e ku dy Kombëtaret bëjnë pjesë në Grupin 2.Për këtë takim trajneri Alban Bushi ka grumbulluar edhe dy talentet e Shkëndijës, Shefit Shefitin dhe Arbin Zejnullain.

Të dy futbollistët e talentuar janë pjesë e formacionit bazë.

Bushi ka vendosur që në këtë takim përballë favoritëve spanjoll të luaj me formacionin 4-4-2.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media