Dy yje të Barcelonës vizitojnë Bartran në Dortmund

auto_ba_1492409186-20041061492410459-1.jpg

Jordi Alba dhe Sergio Busquets kanë vizituar në Dortmund ish bashkëlojtarin, Marc Bartra.

Mbrojtës i Borussia Dortmundit, Marc Bartra kishte mbetur i lënduar, pas sulmit me bombë ndaj autobusit të skuadrës.

Pas kësaj ngjarje të gjitha klubet dhe futbollistët i kanë dërguar mesazhe dhe janë solidarizuar me të.

Por, ka pasur të tillë si dy futbollistët e Barcelonës, Jordi Alba deh Sergio Busquets që kanë udhëtuar drejtë Dortmundit për ta vizituar.

“Çfarë gëzimi të qeshim së bashku shoku im”, ka shkruar Alaba.

Komentet
Top