Loading...

E kujt është kjo këmbë e përgjakur?

auto_teaserbreit1474541754.jpg

Barazimi mes Barcelonës e Atleticos së Madridit është shqoeuar me polemika pasndeshjes ndërmjet Luis Suarezdhe mbrojtësit rival Filipe Luis. Ky i fundit postoi pas ndeshjesnë Instagram një foto të këmbës së tij të gjakosur nga një faull i Suarezit, i cili gjatë ndeshjes u ankua se Luis po simulonte. Për këtë arsye, ky i fundit ka postuar foton dhe shkruante: “Mirë që nuk më preku”. Kaq mjaftoi që Suarez të reagonte ashpër, duke deklaruar për gazetarët që e ngacmuan pas ndeshjes:
“Futbolli është për burra, gjithçka duhet të mbetet në fushë. Edhe unë kam marrë goditje pa fund në karrierë, por nëse i postoj të gjitha fotot e dëmtimeve në internet, atëherë kthehemi në një cirk”

Komentet
Top