Loading...

E pabesueshme: Turqit e Maqedonisë vërshëllejnë Gruevskin – VIDEO

gruevski_23ti2-18247.jpg

Sot në Maqedoni ka qenë dita e arsimit turk njëherit kjo ditë jopune për komunitetin turk në Maqedoni. Me këtë rast është organizuar në sallën “Boris Trajkovski” një festë e madhe për këtë rast. Por ajo që e dallon këtë eviniment ësht kur kryeministri Nikolla Gruevski u ngrit për të shkuar në binë dhe atëhere filluan vërshëllimet e mëdha ndaj tij. Çuditërisht nga komuniteti turk të ndodhë kjo!!!

Tek shqiptarët nuk ka ndodhur një gjë e tille deri sot, ai përkundrazi ka marrë duartrokitje frenetike ngado të ketë shkuar./Shqipmedia

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media