Loading...

E vendosur: Zgjedhje të parakohshme në Maqedoni vitin e ardhshëm (VIDEO)

B2A02DF4BFD61643899DADA04FF35733.jpg

Eurokomisari për politikë fqinjësore dhe zgjerim Johanes Han sot pas takimit me liderët partiakë në rezidencën e Delegacionit të BE-së në Shkup deklaroi se pritet arritje e marrëveshjes për zgjidhjen e krizës politike në vend dhe paralajmëroi takim të ri për javën e ardhshme në Bruksel.

Ai mes tjerash tha se deri në fund të prillit të vitit të ardhshëm do të duhet të mbahen zgjedhjet e reja të parakohshme parlamentare, të bëhen ndryshime në kodin zgjedhor dhe në listën zgjedhore.

Han u largua nga takimi i cili që nga ora 9 e mëngjesin mbahet në rezidencën e BE-së në Shkup, ndërsa liderët e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, të LSDM-së Zoran Zaev, të BDI-së Ali Ahmeti dhe të PDSH-së Menduh Thaçi kanë mbetur në takim

B2A02DF4BFD61643899DADA04FF35733

85572DB8EA9599479CA7AB0553F5BEE0

98F6689998A6B54189018E2AFB023C89

798DE7EA69FB7944B5A041F437A84D98

4C1369AB05911C4BAC24505ED4858199

73B3FF84458B924CB105A941A43E10E1

5FCE1AA06FDE1141AEFAF6ED0FB36DE1

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media