Edhe Ibrahimoviç drejt Premier Ligës

ibra.jpg

Zlatan Ibrahimoviç ka konfirmuar se do të largohet nga PSG-ja në fund të edicionit. Sulmuesi suedez ka hapur dyert e transferimit të tij në Angli.

“Premier Liga është një kampionat që më pëlqen shumë dhe mendoj se jam gati për një eksperiencë të re aty. Fizikisht jam ende në një formë të shkëlqyer”, u shpreh Zlatan.

Pavarësisht se është kërkuar prej shumë klubeve, mes të cilëve Arsenali që këmbënguli në verën e shkuar, pritet që sulmuesi të firmosë me Junajtid.

Është pikërisht Zhoze Murinjo arsyeja që e ka bindur, duke i dhënë drejtimin e repartit të avancuar, me shpresën për të fituar rivalitetin në garën për titullin kampion.

Komentet
Loading...

Leave a Reply

Top