Loading...

Edhe një lojtar i madh largohet nga Shkëndija e Tetovës

sedat-berisha.jpg

Sedat Berisha lojtari i Shkëndijës së Tetovës është lojtari i radhës që braktis klubin kuq e zi.Sipas informatave jozyrtare të portalit Shqipmedia Berisha është në testime tek një klub i njohur turk dhe ka arritu marrëedhje për transfer, pritet vetëm zyrtarizimi.

Sedat Berisha e ka filluar karrierën e tij futbollistike tek KF Slloga Jugomagnat (KF Shkupi), për të kaluar më pas tek Milanoja e Kumanovës. Berisha vjen tek Shkëndija në sezonin 2010/2011, sezon ky kur Shkëndija u shpall kampion i Maqedonisë dhe fitues i Super Kupës. Në vitin 2013 Sedat Berisha transferohet tek KF Metalurg ndërsa në prag të fillimit të sezonit 2014/2015 ai rikthehet përsëri tek Shkëndija./Shqipmedia

Komentet

Leave a Reply

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media