Loading...

Ekskluzive: BDI dhe VMRO arrijnë marrëveshje për koalicion

Gruevski-Ahmeti-7-520x541.jpg

Portali maqedonas opozitar “Maktel” respektivisht botuesi i saj i njohur si Sashe Politiko pak më parë ka njoftuar se VMRO dhe BDI kanë arritur marrëveshje koalicioni për qeveri të re. Sipas tij BDI ka luajtur një lojë maestrale së bashku me VMRO-në që do u’a kishin zili edhe komunistët e vjetër shkruan Politiko. Sipas tij BDI shfrytëzoi BESE-n dhe Aleancën për Shqiptarët të nënshkruajnë platformën me kërkesa shqiptare kështu që ata sot refuzuan qeverisje me Gruevskin ndërsa Ahmeti tani del i pastër para Ramës dhe Thaçit në Kosovë. Sipas Politikos, VMRO ka pranuar në parim platformën por se a do të realizojë ajo është çeshtje tjetër.Shqipmedia

Komentet

0 thoughts on “Ekskluzive: BDI dhe VMRO arrijnë marrëveshje për koalicion”

 1. drini says:

  ti e perkrah apo mergata zvicrane se ti thot une jeton

 2. JuventusKiller says:

  Mos u mundoni me kesi shkrime te hedhni posht iniciativen fisnike te Struganeve per respektimin e vetvendosjes…

 3. tetova 9 says:

  redaksi e nderuar ne qoft se me vemendje e lexoni deklaraten e keti cfar jetoni ateher duhet te dini se mbyshkrimi juaj eshte pune e shkrimtar-rugacit!.
  une jeton-toni…………eshte ne pyetje perkrahja e nje personi?, e jo struganet perkrahin…….ju jeni bere si ato politikanet ne cajtore kan zgjedhje per cdo problem por situaten e vete personale e len tua zgjedh garnituara politike qe ato vete neper cajtoret e shajn dhe kritikojn,dhe keshtu behet lavirinti i psyhozes se politikaneve hobiste dhe ne ket moto eshte edhe shkrimi i juaj.
  turp per nje portal qe shkruan ne emer te shqipmedia,por shyqir prej zotit te huajt nuk lexojn ket turp dhe keshtu na mbetet “mbarja” ne familje.tung

Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media