Loading...

“Forca e ligjit”, Xhafaj: Spastrim dhe sekuestro aseteve të krimit

0-134.jpg

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka komentuar aksionin e sotëm në Policisë së Shtetit në qytetin e Fierit.

Në pranga ranë tre persona të dyshuar për vepra të rënda penale. “Në Fier u realizua goditja e parë e #Forca e Ligjit: një grup më pak nga lista e narkotrafikut, tashmë i asgjësuar. Përgëzime Policisë Fier dhe strukturave të Drejtorisë Qendrore për këtë sukses! Të vendosur për spastrim të plotë të grupeve kriminale dhe sekuestrim të aseteve të tyre” shprehet ministri Xhafaj.

Komentet
Top