Formacioni i frikshëm i AC Milan për edicionin e ri (Foto)

auto_C_2_fotogallery_1258_0_image1494921397.jpg

“Premium Sport” ka parashikuar përforcimet e mëdha dhe formacionin e mundshëm të Milanit për sezonin e ardhshëm.

Nën drejtimin e pronarëve të rinj, Milani pritet të ndryshojë më shumë se gjysmën e skuadrës ku 6 lojtarë pritet të veshin fanellën kuqezi, transmeton SYRI.net.

Morata (Real Madrid), Keita Balde (Lazio), Luis Gustavo (VfL Wolfsburg), Kessie (Atalanta), R.Rodrigues (VfL Wolfsburg) dhe Musacchio (Villarreal).

Mediat përtej Adriatikut raportojnë se për të kryer me sukses këto transferta skuadrës së Milanit i nevojiten rreth 130 milionë euro.

Komentet
Top