Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, asnjë futbollistë i Barçës

auto_sndjf1492069062.jpg

Me ndeshjet e mbrëmshme kanë përfunduar edhe takimet e para të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Juventus ka triumfuar kundër Barcelonës me rezultat 3:0 dhe kjo ka bërë që të ketë më së shumti lojtar në formacionin e javës.

Pas fitores si mysafirë i Bayernit, Reali ka dy futbollistë në 11-shen më të mirë duke u pasur me lojtarë të Atletico Madridit, Monacos, Leicester Cityt dhe Borussia Dortmundit.

E vetmja skuadër që nuk ka asnjë futbollist në formacion është Barcelona.

Komentet
Top