Formacioni i yjeve që do të mungojnë në Botërorin “Rusi 2018” – (Foto)

0-394.jpg

TOPSHOT - Wales' forward Gareth Bale celebrates after scoring the first goal during the Euro 2016 group B football match between Wales and Slovakia at the Stade de Bordeaux in Bordeaux on June 11, 2016. / AFP / NICOLAS TUCAT (Photo credit should read NICOLAS TUCAT/AFP/Getty Images)

Dje në mbrëmje përfundoi dhe faza e eliminatoreve për Kupën e Botës “Rusi 2018”.

“Sky Sports News” ka përzgjedh formacionin e yjeve që nuk do të luajnë në kompeticionin më të madh të futbollit botëror.

Aubameyang, Gareth Bale, Edin Dzeko, Arturo Vidal, Marek Hamsik, Riyad Mahrez, Jan Oblak, Christian Pulisic, Alexis Sanchez dhe Gareth Bale nuk do të jenë pjesë e Kampionatit botëror pasi përfaqësueset e tyre nuk arritën të kalonin fazën eliminatore.

Komentet
Loading...
Top