Loading...

FOTO/ Arrihet marrëveshja, Darijo Srna transferohet te Barcelona

auto_Screenshot_61481621383.png

Gjatë merkatos së janarit Barcelona pritet të përmirësojë repartin e mbrojtjes duke transferuar lojtarin veteran të Shakhtarit, Darijo Srna.

Sipas të përditshmes katalanase “Mundo Deportivo”, klubi i Barcelonës ka arritur një marrëveshje me kroatin dhe ditën e sotme pritet një takim final për të finalizuar këtë transferim që do të kryhet gjatë merkatos së janarit.

Veterani 34-vjeçar ka pranuar kushtet që kontrata me Barcelonën të jetë e vlefshme deri në fund te sezonit, me të drejtë rinovimi edhe për një vit tjetër në bazë të performancës së lojtarit.

Transferimi thuajse është konfirmuar edhe nga presidenti i klubit ukrainas të Shakhtar Donetsk, Rinat Akhmetov i cili i ka hapur dritën jeshile për këtë lëvizje.

Pas 13 vitesh me Shakhtar Donetsk, tashmë Darijo Srna në një moshë të pjekur po mendon për një transferim në “Camp Nou”.

Komentet
Top