Loading...

Gazeta gjermane zbulon datën dhe vendin ku do të nënshkruhet marrëveshja Kosovë-Serbi

5EDEB623-F75B-4A0E-8D74-D26DE7BC9F61.jpeg

Gazeta gjermane, “Frankfurter Rundschau” ka bërë një shkrim për Kosovën rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi, për të cilën thotë se marrëveshja tashmë është përfunduar dhe do të nënshkruhet më 12 qershor në Uashington dhe do të zgjas 6 muaj nga implementimi i saj, transmeton “Bota sot”.

Kështu të paktën ka shkruar publicisti Xhevat Rexhaj, i cili në Facebook ka publikuar edhe shkrimin e gazetës gjermane.

Postimi i plotë:

Lajm i ri rreth marrëveshjes Thaqi- Vuqiq Media gjermane shkruan:

Marreveshja për ndryshime kufijsh mes Kosovës e Serbisë është përfunduar tashmë. Marreveshja do të nenshkruhet në Washington më datën 12 qershor, dhe 6 muaj do të zgjas implementimi i saj!

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media