Loading...

Gjeti 17 rezultate në skedinë, magazinieri fiton 1.8 milionë euro

361212_TS_09-02-18_4934988141_-681x455.jpg

Një histori e pabesueshme vjen nga Nairobi në Kenia, ku një magazinier 31-vjeçar ka fituar një shumë marramendëse.

Plot 1.8 milionë euro ka fituar Gordon Paul Ogada pasi kishte parashikuar saktë rezultatin e 17 ndeshjeve të futbollit, javën e kaluar. Një kombinim “i çmendur” i rezultateve, të cilat në fakt ndeshje pas ndeshje u përmbushën në mënyrë të pabesueshme.

Parashikimi i fundit ishte ai i barazimit mes Liverpool-it dhe Tottenham-it (2-2), që erdhi në fund të një sfide të jashtëzakonshme, ku shënoi edhe bashkëpatrioti i Gordon-it, Wanyama.

View image on TwitterView image on Twitter

How often do see a selfie worth almost half a billion? We present to you… The 451M selfie!

Lista me 17 rezultatet e prashikuara nga magazinieri nga Nairobi i dhuroi atij një “jackpot” prej më shumë se 230 milionë shilingash keniane, apo një milion e 800 mijë euro.

Një shifër e jashtëzakonshme, veçanërisht për një vend të varfër si Kenia.

Komentet
Top