Loading...

Golf VII i ri vjen me ndryshime në pamje dhe motor

auto_ABT_GolfVII_GTI_antrazith_002_3600px1492284599.jpg

Megjithatë, me performancën dhe dizajnin e tij, kompania e njohur e cila merret me modifikimin e veturave, ABT, nuk është e kënaqur.

Golf VII i ri, sipas ABT, vjen me pamje të re mbresëlënëse falë dizajnit të spoilerit shumë tërheqës, rrotave dhe profilin e ulët, transmeton Koha.net. Këto ndryshime pronarëve të modelit serik Golf VII do të kushtojë rreth 4 mijë euro.

Megjithatë, kjo nuk është e tëra. ABT pak ka ndërhyrë edhe në motor. Motorin e tij standard Turbo dizel e ka përforcuar nga 180 në 210 kuajfuqi.

Ndërkaq,versionin me benzinë e ka përforcuar edhe më shumë, sidomos modelin GTI, ku nga 310 e ka përforcuar në 400 kuajfuqi.

Komentet
Top