Loading...

Goli i javës: Goditje spektakolare nga gjuajtja e lirë – VIDEO

gol.jpg

Futbolli holandez prodhon disa prej golave dhe aksioneve më spektakolare gjatë fundjavave të futbollit.

Një gol i tillë mjeshtëror nga gjuajtja e lirë u regjistrua dje në ndeshjen Groningen-PSV, ku Yoell van Nieff shënoi për ta ngushtuar rezultatin në 1-2, në ndeshjen që përfundoi 3-3.

Në minutën e 33-të, van Nieffe mori përgjegjësinë për goditjen e lirë dhe në mënyrë speciale e konkretizoi në gol.

Ndiqni më poshtë golin e tij, që gjithsesi që mund të futet në listën e golave më të bukur të javës.

Komentet
Top
Njoftim nga Shqipmedia. Kemi kaluar në faqe të re. Kliko këtuwww.shqip.media